1. Ulubionym bohaterem ARIOLA jest Superkoń. Jaki jest twój idol? Może to być superbohater, postać z książki, filmu, postać historyczna lub ktoś, kogo dobrze znasz. Za co podziwiasz tę osobę? Napisz do niej e-mail lub list. Opisz, dlaczego jest Twoim idolem, czy chciałbyś być taki jak on i dlaczego. Jeśli jesteś w stanie, możesz wysłać ten list.

2. W opowiadaniu „Śnieżny poranek” ARIOL i RAMONO znajdują na ulicy skrzynkę i robią z niej sanki. Zaprojektuj swój własny pojazd, który będzie potrafił poruszać się po śniegu. Zapewne musi mieć płozy, ale reszta zależy zupełnie od Twojej wyobraźni! Pojazd możesz narysować, ulepić z plasteliny lub zbudować z niepotrzebnych kartonów, rolek po papierze toaletowym itd. Do dzieła!

3. Z okazji swoich urodzin ARIOL postanowił urządzić przyjęcie i zaprosić znajomych ze szkoły. Zastanów się, jaki temat mogłaby mieć Twoja impreza urodzinowa. Zaplanuj ją:

  • stwórz listę gości
  • wymyśl temat i odpowiednie przebrania
  • przygotuj zaproszenia i zaadresuj je
  • zaprojektuj dekorację sali/ pokoju
  • zorganizuj nagrodę za najlepszy strój
  • pokaż rodzicom – może Twoje wymarzone przyjęcie uda się zorganizować?

4. Na festynie RAMONO sprzedaje tartaletki, natomiast ARIOL trafia pod scenę i słucha przebojów DON OLIO. Nagraj teledysk do swojej ulubionej piosenki. Zaproś do współpracy kolegów lub rodzeństwo. To będzie dobra zabawa!

5. Jakie owoce lub dodatki zawierałaby Twoja ulubiona tartaletka? Znajdź w internecie przepis, a później poproś rodziców o pomoc w upieczeniu przysmaku. Mniam – pani LOCZEK byłaby z Ciebie dumna!

6. Wyobraź sobie, że tak jak ARIOL, kandydujesz na przedstawiciela klasy. Co chciałbyś zmienić w swojej szkole? Napisz program, w którym uwzględnisz sport, jedzenie, organizację w klasie, wygląd sal. Pamiętaj, że możesz umieścić tam poważne propozycje, jak i te zabawne