1. Mimo deszczu ARIOL z kolegami urządzają mały koncert pod wiatą. Ulubioną piosenką ARIOLA jest oczywiście ta o Superkoniu. W komiksie ARIOL zawsze śpiewa jej początek „Suuperkoooń, nas wszystkich broooń”. Jak myślisz, jaki jest ciąg dalszy tej piosenki? Ułóż przynajmniej jedną zwrotkę i refren.

2. Rodzina RAMONA potrafi znajdywać i rozpoznawać grzyby po zapachu. Ludzie nie mają takich umiejętności. Czy wiesz, jakie są rodzaje grzybów i skąd wiadomo, czy są jadalne? Jesienią wybierz się z rodziną do lasu i poszukajcie grzybów. Wcześniej, przygotuj własny atlas lub notatnik, dzięki któremu będziesz wiedział, które grzyby zbierać, a których unikać

3. RAMON nie przepada za Słowopoli i nie chce grać z dziadkami i ARIOLEM. Wymyśl i wykonaj grę planszową, która spodobałaby się RAMONOWI (i oczywiście Tobie). Znasz już trochę tego bohatera, wiesz co lubi i co go bawi. Możesz zainspirować się istniejącą grą lub wymyślić coś zupełnie nowego. Później zaproś rodzinę lub przyjaciół do wspólnej gry.

4. Jadąc samochodem, mama ARIOLA zadaje mu zagadki. Wymyśl 5 własnych zagadek. Wykorzystaj je podczas podróży samochodem lub pociągiem.