1. ARIOL i RAMONO spędzają lato u dziadków. Wykonaj wakacyjny kolaż, w którym przedstawisz ich podróż lub swoją historię. Wykorzystaj stare gazety i czasopisma, bibułę, tekturki, plastelinę, niepotrzebne papiery i tkaniny – wszystko, co znajdziesz w domu.

 2. Jedną z najzabawniejszych letnich aktywności są podchody. Możesz urządzić je w ogródku, lesie lub parku. Zaproś rówieśników do wspólnej zabawy. Urządźcie „Podchody z ARIOLEM”. Zadania, które będziecie wykonywać powinny mieć związek z przygodami bohaterów komiksu.
Przykładowe zadania:

  • zaśpiewaj piosenkę o Superkoniu
  • wymień 5 kolegów lub koleżanek z klasy ARIOLA
  • znajdź sposób na obudzenie STĘPAKA
  • napisz wierszyk dla PETULI, zaczynający się od „Na górze róże…”
  • wykonaj ćwiczenia przygotowane przez pana RIBERĘ (w rzeczy samej): bieganie, skłony, skoki, odbijanie piłki

3. ARIOL tak bardzo nie może doczekać się nowej książki o Superkoniu, że zamierza ją zdobyć za wszelką cenę. Jaka jest Twoja ulubiona książka? Dlaczego? Zapytaj rodziców i dziadków o ich ulubione książki z dzieciństwa. O czym były i czym różniły się od Twojej ulubionej książki? Czy chciałbyś zaprzyjaźnić się z bohaterem swojej ulubionej książki? Napisz odpowiedzi na pytania lub opowiedz o nich najbliższym.

4. W świecie ARIOLA złotówki to „zuzety”, internet to „interbet”, a sportowe buty to „Nołejki”. Wymyśl swój własny język i nazwij codzienne przedmioty jak tylko chcesz. Możesz wtajemniczyć przyjaciela lub rodzeństwo i nauczyć ich tego języka. Spróbujcie się nim porozumiewać przez tydzień. Jak nazwiesz swój język?

5. Klasa ARIOLA, w ramach lekcji przyrody, posadziła drzewa. Jeśli masz taką możliwość, wybierz z rodzicami sadzonkę i posadź ją w ogrodzie. Możesz także zaproponować sadzenie drzewek całą klasą, poproś wychowawcę o pomoc w organizacji takiego wydarzenia. Dbać o przyrodę możesz także w inny sposób. Uzbrojony w rękawiczki i worek na śmieci, wybierz się na spacer do lasu, czy parku. Pozbieraj papierki i puszki. Po drodze postaraj się rozpoznawać gatunki drzew.